Ochrana skla

uvegvedelem_01

Načo myslíme, ak hovoríme o ochrane skla?
V prvom rade rozdelíme významy chránenia skla. V oboch prípadoch sa chráni povrch skla, ale oblasť využitia je rozdielna.
V jednom prípade chránime mikroskopický povrch skla, čím podporíme jeho životnosť, využiteľnosť, vyčistenie, ide o “ClearShield” vrstvu skla.
V druhom prípade ochraňujeme sklo po zabudovaní od prípadných poškodení, ktoré sa môžu vyskytnúť pri ďalších prácach. Tu ide o tekutú ochrannú fóliu na báze vody, ktorá sa nanáša rozprašovacou pištoľou, ktorú možno ľahko odstrániť.

ClearShield čistá vrstva skla

S týmto nanotechnologickým procesom môžeme dosiahnuť, aby boli povrchy našich skiel neustále čisté len vďaka menšej údržbe.
Keďže povrch skla medzi mikroskopickými podmienkami nie je vôbec hladký, skôr nerovnomerný a má krátery, preto sa v nich usádzajú nečistoty z nášho okolia, ako sú zrážky, para, plyny, masť a prach. Dostanú sa do reakcie so sklom, alebo upchávajú krátery, čím sa neustále poškodzuje povrch skla.  Napríklad aj vodný kameň, ktorý sa ťažko vyčistí z povrchu skla.

Üvegvédelem

 

 

 

 

 

 

Riešením je využitie vrstvy čistého skla ClearShield, ktorý sa využíva už od roku 1981 a neustále sa vyvíja v Anglicku. Jeho oblasť využitia je nekonečná, možno ho využívať rovnako vo vnútorných, ako aj vo vonkajších priestoroch! Jeho využívaním sa zjednodušuje udržiavanie čistoty sklenených povrchov a zlepšujú sa vlastnosti skla. Jeho druhou veľkou výhodou je, že sa nepoužíva iba na nové sklá. Touto technológiou je možné aj renovovať využívané sklenené povrchy. Naša firma odporúča využívať túto technológiu hlavne na ľahšie vyčistenie sklenených povrchov v zimných záhradách, od kúpeľňových povrchov, zavesených stien hotelov a nákupných centier sa využíva na mnohých miestach, až po zlepšenie účinkov solárnych panelov!
Stránka výrobcu

Ochranná fólia, ktorá sa nanáša rozprašovacou pištoľou a možno ju ľahko odstrániť

Najmodernejšia ochranná a baliaca fólia, ktorú možno využiť v každej oblasti života. My ju využívame v pre nás najdôležitejšom segmente, v oblasti stavebného priemyslu a v rámci neho pri uzatváracích zariadeniach (okná a dvere). Základným materiálom ekologickej a recyklovateľnej fólie je voda. Jej využitie je jednoduché a veľmi účinné. Slúži na modernú ochranu hodnotných okien a dvier, zabudovaných v stavbách, na predídenie poškodení, vyplývajúcich z ďalších prác.

Üvegvédelem

Základný materiál fólie s tekutou konzistenciou nanesieme na chránený povrch pomocou kompresora rozprašovacou pištoľou. Po niekoľkých hodinách sušenia sa povrch vysuší a vytvorí sa na ňom tesná, hermetická fóliová vrstva. Povrch fólie s hrúbkou 100 mikrometrov odolá aj tým najmenším poškodeniam (napr. vplyv z omietania a farbenia), nedostane sa pod ňu prach a špina, vydrží aj iskry z brúsenia, okrem toho je až 12 mesiacov odolná voči UV žiareniu a nepripečie sa na povrch. Keďže neobsahuje žiadne chemické lepidlo, zo stavby ju ľahko odstránime a základný materiál môžeme využiť znova. Oblasť využitia je oveľa širšia v stavebnom priemysle: slúži na ochranu zavesených stien, zastavaných panelov, skiel, rámov, krycích materiálov na steny, podláh, presklených plôch, sklenených zábradlí a taktiež na ochranu solárnych panelov počas vykonávania odborných prác.
Stránka výrobcu

Ochrana skla – video:

Cenová ponuka