Sunroom – talianský systém zimných záhrad

Zhrňovacie dvere, posuvné dvere, horizontálne a vertikálne posuvné okná, zasúvateľná strecha zimnej záhrady.

Skúsenosť Tenderu – ktorú získali v oblasti pružného využívania priestoru – im umožnila, že svojich klientov vedia obslúžiť jedinečnými výrobkami najvyššiej kvality. Klienti si takto uskutočnia svoje sny – zimné záhrady, balkóny, terasy, verandy, hotely, reštaurácie. Komplexne riešené systémy sú použiteľné v nákupných centrách a taktiež v rôznych inštitúciách.

Az építészet területén a Sunroom megoldásait ajánlják és használják a legjobb tervezők és télikert építő cégek, köszönhetően a termékek minőségének. A Sunroom hosszútávon szerzett nagy tapasztalatot ezen a területen és minősítései igazolják termékeinek kimagasló értékeit a hőszigetelés, a teherbírás és az időtállóság terén.

Vďaka vysokej kvalite systémy Sunroom odporúčajú najlepšie architektonické kancelárie a taktiež firmy, ktoré vykonávajú ich montáže.

Systém S.30

Je jednoduchý a spoľahlivý. Vyrobený je z komprimovaných hliníkových prvkov. Vďaka sofistikovanej forme materiálu je ideálny do bočných stien jednotlivých zimných záhrad, barov, reštaurácií, balkónov alebo veránd. Flexibilné a všestranné modely dobre zapadajú v miestach, kde sú od seba oddelené dlhé priestory alebo priestory delené v oblúku. Týmto jedným produktom spoločnosť Sunroom našla riešenia pre nekonečné množstvo štýlov exkluzívnych priestorov.

Vlastnosti: Panely sa rýchlo a ticho posúvajú po koľajniciach, sú vybavené bezpečnostným zaťahovacím mechanizmom. Hrúbka izolačných sklenených panelov a súvisiacich komponentov je 20 mm. Pánty sú nastaviteľné tak, aby v prípade čistenia vonkajších sklenených plôch uľahčili prístup.

Veľkosť: Panely sa vždy vyrábajú na zákazku, šírka je 75 až 80 cm a maximálna výška je až 3 m.

Celková výška otvárania a zatvárania nie je obmedzená, vzhľadom na špeciálny modulárny typ konštrukcie umožňujúci rozsiahlu integráciu spojených povrchov.

olasz_s30

Systém S.40

To, čo odlišuje tento model od ostatných je jeho robustný, bezpečný a atraktívny vzhľad. Silné konštrukčné prvky sú vyrobené z extrudovaného hliníka. Tento produkt je obzvlášť vhodný pre Sunroom zimné záhrady, verandy, terasy barov, reštaurácie, hotely, nákupné centrá a obchody. Charakteristikou je použitie jeho zaoblených tvarov a ukrytie závesného mechanizmu v ráme.

Tieto dôležité funkcie spravia zo zabudovaných zhrňovacích dverí krásne, navyše z vonkajšej strany Vám poskytnú väčšiu bezpečnosť, pretože ukryté závesné mechanizmy sú pre prípadného votrelca nedostupné.

Vlastnosti: Panely sa presúvajú rýchlo, ticho prekĺzajú po koľajnici, sú vybavené tzv. samozaťahovacím mechanizmom. Izolačné sklá v paneloch a súvisiace komponenty majú hrúbku 24 mm. Pánty sú úplne skryté vo vnútri rámu a v prípade upratovania vonkajšieho skla sa dajú vypustiť tak, aby uľahčili prístup ku sklu.

Celková výška otvárania a zatvárania nie je obmedzená, vzhľadom na špeciálny modulárny typ konštrukcie umožňujúci rozsiahlu integráciu spojených povrchov.

olasz_s40

Systém S.50

Jednoduchý sklopno – posuvný systém. Špeciálny rám umožňuje mať zabudovaných viacero koľajníc vedľa seba. Takýto systém je vhodný na otváranie bočných stien zimných záhrad, veránd, balkónov, saunových a wellnes priestranstiev a takisto je vhodný aj na predeľovanie priestorov. Výroba, technicke parametre a dlhoročné skúsenosti sú tou najväčšou zárukou na dokonalé fungovanie.

Špecifikácia: Systém pozostáva z rovnakých koľajnicových profilov, ktoré umožňujú ľubovoľne zvýšiť počet posuvných častí na 4,5,6 alebo na viac – podľa potreby. Výhodou systému je, že sa všetky panely zasúvajú za prvý panel, čím sa dosahuje čo najväčšie využitie priestoru.

Rozmery: Na zákazku, nad uvedené rozmery zo zosilnených profilov.

olasz_s50

Systém S.60/24 Supertermica

S.60/24 Supertermica zhrňovacie dvere sú mimoriadne stabilné, vyrábajú sa z masívneho izolačného extrudovaného hliníka. Tieto nádherné, exkluzívne dvere sú vhodné do zimných záhrad, veránd, barov, reštaurácií, obchodných priestorov v nákupných centrách – kde poskytujú obrovské možnosti čo najviac otvoriť daný priestor. Všetky diely týchto dverí boli otestované na základe platných predpisov , ktoré Vám zaručujú maximálnu kvalitu a použiteľnosť.

Špecifikácia: Okenné panely sa rýchlo a ľahko posúvajú, čím umožňujú spôsob tichého zloženia (zhrňovania). Izoláciu zabezpečujú „tepelné brzdy“, 24 mm hrubé polyamidové vložky, pri zatvorenom stave dvojité uzavretie zabezpečuje, že v závese nie sú žiadne diery – otvory. Posuvné a zatváracie diely sa pohybujú do 28 mm. Nosnosť panelov zabezpečujú špeciálne súčiastky, ktoré sa ovládajú z vonkajšej strany.

Rozmery: Panely sa vždy vyrábajú na zákazku, maximálne však do 1m šírky a 3 m výšky. Celková výška otvárania a zatvárania nie je obmedzená, vzhľadom na špeciálny modulárny typ konštrukcie umožňujúci rozsiahlu integráciu spojených povrchov.

olasz_s60

Systém S.70

Vyrobený je z extra silného tyčoveho profilu a 40 mm prierezového profilu. Takýmto posilnením panely dosahujú veľké rozmery. Ideálny je pre zimné záhrady, verandy, dvere a okná, pre súkromné ako aj verejné použitie. K dispozíci je aj prevedenie s prerušeným tepelným mostom, ktoré takto dokonale izoluje v zimnom období aj zimnú záhradu. 

Technické parametre: Funkcia systému obsahuje uzatvárateľné prvky od 4 mm až do 27 mm hrúbky. Rám má špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá umožňuje dokonalé zasunutie panelov, ktoré sú vybavené mimoriadne krásnymi rukoväťami navrhnutými firmou Sunroom.

Rozmery: Panely sa vyrábajú na zákazku, vyrobené sú zo zosilnených profilov, ktoré sa používajú na väčšie veľkosti , aby bola zaistená pevnosť a stabilita systému. Na predelenie priestorov je možnosť použiť aj menej zosilnené profily.

olasz_s70

Systém S.70 Vertikale

Tento systém funguje na báze motoricky ovládaných posuvných zvislých strešných krídiel, čo predstavuje významný vývoj oproti horizontálnym systémom. Profily sa vyrábajú z identického lisovaného hliníka , ako je to v prípade ostatných produktov, no napriek tomu sú vybavené komponentami, ktoré umožňujú posúvať zvislé krídla. Konštrukcia sa vyrába z normálneho profilu, alebo prevedenie s prerušeným tepelným mostom je tiež k dispozícii. Výhodou tohto produktu je široký panoramatický výhľad, ktorý je jednou z priorít pri návrhoch zimných záhrad.

Špecifikácia: Vyrábajú sa len motoricky ovládané prevedenia, ktorých súčiastky sa skladajú zo špeciálnych káblov. Ak dôjde k neočakávanému poškodeniu kábla, špeciálne bezpečnostné zariadenie vypne systém, eliminuje riziko pádu predmetov. V súlade s normami EÚ.

Rozmery: Systém automatického roletového uzatvárania a jeho zložky umožňujú vyrobiť strechu z 2 alebo 3 panelov. Konštrukcia 3 metrovej šírky môže byť predĺžená a celková výška je až 3 m. Na základe hmotnostných pomerov boli vyvinuté jednotlivé panely.

olasz_s70verticale

Systém "Tuttovetro"

V krídlach zhrňovacích dverí je tvrdené bezpečnostné sklo, krídla môžu byť otvorené a na seba nazhŕňané. Ľahké panely tvoria koordinované, štýlové, pohodlné a transparentné uzatváranie, ktoré je vhodné na balkóny a predelenie veránd. V letnom období je tento systém po otvorení a zložení takmer neviditeľný, vhodný je najmä pre malé byty, kde svojim moderným vzhľadom nádherne predelí priestor.

Vlastnosti: Každý z panelov sa pohybuje na hornej a dolnej koľajnici, bez vonkajšieho rámu. Toto riešenie umožňuje dverné panely čiastočne, alebo úplne otvoriť a vznikne tým priestranný panoramatický výhľad. Posuvné panely sa otáčajú o 90 stupňov, čím sa uľahčí prístup k vonkajšiemu aj vnútornému čisteniu.

olasz_tuttovetro

Motoricky otvárateľný strešný systém

Tento systém je snom každého majiteľa zimnej záhrady! Systém je vyvinutý z prvkov hliníkového profilu, má veľký výber segmentov – vrátane trámov, zosilnených častí pod stĺpy a odkvap. Posuvné časti sa pohybujú špeciálnou technikou, ktorá zaručuje maximálnu presnosť. Tento systém je k dispozícii v niekoľkých verziách, môže byť normálny, alebo s prerušeným tepelným mostom. Ten druhý obsahuje silnú izoláciu, ktorá je riešená vložením do profilov.

Špecifikácia: Každý motor prevádzkuje dva segmenty. Tento exkluzívny systém zimnej záhrady umožňuje otvorenie a zatvorenie každého modulu párov – bez ohľadu na ostatné segmenty.

Rozmery: Systém umožňuje pohybom modulov otvoriť potrebný priestor až do 6 m hĺbky v závislosti na požiadavkách.