Ultraframe – anglický systém zimných záhrad

Popredný (neporovnateľný) výkontelikert-rendszer-angol-1_th

Systém Classic od firmy Ultraframe je popredným produktom spomedzi strešných konštrukcií zimných záhrad na trhu a je najúspešnejším! Ultraframe viac desaťročí vyrába dôveryhodne kvalitné zimné záhrady pre anglické firmy a pre firmy z ostatných krajín sveta predávajúcich zimné záhrady.

Odvtedy, ako sa objavili na trhu, každá druhá predaná zimná záhrada je zo systému Ultraframe Classic, čo znamená len v Anglicku viac ako 1 milión kusov.

Zimná záhrada je denno-denne vynaložená rôznym poveternostným podmienkam v každom ročnom období. Preto musí vyhovieť podmienkam a odolať skúškam, aby ju majitelia bezstarostne mohli využívať dlhé roky a mali pôžitok zo všetkých výhod a jej krásy.

Majiteľ túžiaci po zimnej záhrade ktoréhokoľvek štýlu či formy, či už s presklenenou strechou alebo s polykarbonátom, systém Classic spĺňa všetky túžby. Strecha môže mať malý alebo veľký uhol sklonu , každá forma je zrealizovateľná pri zohľadnení statických požiadaviek, riešení uzlových bodov a zohľadnením poveternostných podmienok danej lokality.

Livin LIGHT systém

LivinLIGHT od Ultraframe

Svetelné systémy aj vo Vašej zimnej záhrade

2640_LivinLIGHT brochure AW.indd

Zmeňte viac ako len osvetlenie!

Je očarujúce, ak dokáže osvetlenie zmeniť atmosféru zimLivinLGHT_2nej záhrady.
So systémom Ultraframe LivinLIGHT už nič nebude obmedzovať Vaše štýlové osvetlenie, ktoré sa hodí do Vašej lodžie alebo zimnej záhrady. LivinLIGHT môže byť právom hrdý na patentovaný, nastaviteľný a izolovaný elektrický obytný systém s jednoduchou inštaláciou, ktorý Vám zabezpečí lepšie a štýlovejšie osvetlenie. A okrem toho v zime pomáha aj s udržaním tepla!

 

Vdýchnite život Vašej zimnej záhrade so systémom Ultraframe LivinLIGHT!

Osvetlenie nielenže zdôrazní izbu, ale rovnako aj dokáže zmeniť celkový vzhľad a vnútorný pocit z interiéru. V dobre osvetlenej zimnej záhrade sa všetko robí oveľa príjemnejšie, či už ide o čítanie kníh, relaxáciu alebo skvelú rodinnú oslavu.

LivinLIGHT4-horz
LivinLIGHT znamená izoLivinLIGHT3lovaný elektrický systém pod presklennou časťou strechy. To umožňuje umiestniť osvetlenie aj na miesta, kde by to inak nebolo možné a tým ešte viac zútulniť Vašu zimnú záhradu. Navyše sa LivinLIGHT zameriava na oblasti, v ktorých dochádza k najväčšej tepelnej strate zo zimnej záhrady, čím dopomáha udržaniu tepla a účinnosti kúrenia. Do systémuLivinLIGHT je možné zapojiť niekoľko osvetlení, od spot osvetlenia, cez lankové osvetlenie, až po závesné lampy a lustre. Oživte svoju zimnú záhradu a namaľujte LivinLIGHT farbou, ktorá sa najviac hodí ku Vašej dekorácii a nábytku alebo jednoducho uprednostnite bielu a nechajte vyniknúť Váš strop.

Namaľujte LivinLIGHT neutrálnou farbou a užite si relaxačné účinky alebo nechajte skvelé pestré farby a moderné osvetlenie upútať Vašu pozornosť… Výber je len na Vás!

LivinLIGHT7

LivinROOM systém

Ak premýšľate nad rozšírením Vášho domu, či už sa pohrávate s myšlienkou sklenenej izby alebo zimnej záhrady, zamyslite sa nad LivinROOM.

3-horz

LivinROOM je v skutočnosti viacfunkčnou miestnosťou: môže sa stať príjemnou a oddychovou miestnosťou ako stvorenou pre relaxáciu alebo môže byť útulnou spoločnou izbou pre celú rodinu.

4

Tepelné panely výborne dopĺňajú vnútorný sadrokartónový kryt LivinROOM. Aby bolo Vaše uzatvorenie ešte elegantnejšie, doplňte spojenie Vašej strechy a steny rímsou.

LivinROOM sa stavia s klasickou sklenenou strechou Ultraframe Classic, ku ktorej sa pri odkvapoch a v mieste stretnutia sklenených dosiek pripája aj oceľový kladinový systém. Na konci ho vybavíme sadrokartónovým krytím, ktorý zabrúsime a vytvoríme falošný strop.

 • Možno ho využívať v rozmedz6í 15-40 stupňov.
 • Oceľový kladinový systém si môžete vybrať v hrúbke 300-1200 mm.
 • Pomocou vnútorného „krycieho systému” budú v izbe zakryté menej dekoratívne prvky.
 • Oceľový kladinový systém získava opieraciu silu zo strechy – na rozdiel od niektorých drevených kladinových systémov, pri ktorých sú potrebné ďalšie opretia.

 

1

Pri výbere Ultraframe LivinROOM berte do úvahy v súvislosti s klasickou technológiou strešnej krytiny nasledujúce výhody:

 • Užívajte si svetlá skleneného domu spoje
  7

  Loggia extra izolované stĺpy s LivinROOM a rímsou

  né s pocitom zimnej záhrady – poskytneme Vám výnimočnú hodnotu a dokonalosť.

 • Dodá priestoru úplne nový impulz: pocit „skutočnej izby/obývačky“.
 • Priestor obklopený oknami môže mať súčasne svetlo a priestor alebo môže pomocou murovaných pilierov/extra izolovaných stĺpov vyvolávať pocit masívnosti.
 • V porovnaní s tradičným skleneným domom a terasou je kúrenie oveľa účinnejšie – funguje ako súčasť budovy, vyhovujúcej stavebným predpisom.
 • Skutočný pocit izby/obývačky Vám poskytne možnosti pre viac dizajnových a zariaďovacích riešení a   falošný strop bude skvelým miestom pre umiestnenie zaujímavého osvetlenia.

 

Osvetlenie obytnej zimnej záhrady

9
Do 12,5 mm sadrokartónov je možné vsadiť prehĺbené osvetlenie. Oceľový kladinový systém poskytuje perfektnú možnosť na pripojenie do elektrickej siete domu.
Samozrejme, že nemôžme zabudnúť ani na vonkajšie osvetlenie, ktoré vidia aj Vaši susedia…

10

Zmeňte vizuálnu dynamiku budovy pomocou rímsy, ktorá zabezpečí elegantné spojenie steny a strechy!

13-horz

Rímsa s murovanými stĺpmi alebo s Loggia stĺpmi a s extra izoláciou

 

11

Ako premeníme skleníkový dom LivinROOM

14
1.  Východiskovým bodom je strecha Ultraframe Classic s oknovým rámom, nachádzajúca sa na tradičnej malej stene. Štandardná štruktúra so sklenenou strechou je veľmi svetlá a vzdušná.
2. S murovanými stenami pri rohoch, s rôznymi formami okennej obruby a s využitím rímsy Ultraframe sa zmení celý vzhľad. Následne sa položí LiveinROOM oceľový kladový systém so sadrokartónovým krytím a vytvorí  sa falošný strop, ktorý je ako stvorený na prehĺbené osvetlenie. Spolu s kombináciou malých stien a oporných pilierov získa masívny vzhľad.
3. Po pridaní ďalšieho oporného pilieru bude strop rozdeliteľný a vďaka výmene okenných rámov za francúzske dvere alebo terasové dvere získa stavba úplne nový rozmer.  Zmeňte vytvorenie, vymeňte malé steny za plne sklenené pomocou francúzskych dverí alebo terasových dverí a zo svojej sklenenej izby máte razom prekrásnu zimnú záhradu.
4. A nakoniec otvorte Vašu novú zimnú záhradu z prednej strany dvojitými dverami – tak dostane LiveinROOM svoju konečnú podobu.

5. … Očarujúca zmena

15

… a teraz si predstavte namiesto murovaných stĺpov nové izolované pilieri Loggia.

16
 

 

 

Loggia Prestige

Cenovo dostupné pompézne rozšírenie Vášho obytného priestoru, v ktorom je v zime teplo a v lete príjemne chladno.

1

2-vertLoggia je moderným stavebným systémom, ktorý ponúka najlepšie metódy pre postavenie skvelých izieb. Štýlové prvky, ktorými je možné prerobiť už jestvujúce zimné záhrady za dostupné ceny.

Prekrásne, pohodlné izby v každom ročnom období, ktoré pridajú novú hodnotu Vášmu domovu a tiež každodennému životu.
Loggia je výsledkom spojenia toho najlepšieho z britského stavebníctva a talianskeho štýlu.
Jedinečný stavebný pojem, ktorý vytvára fantastickú vedľajšiu budovu s revolučným dizajnom, ktorý perfektne harmonizuje so štýlom každého domova.
Vedľajšia budova Loggia významne prispieva k hodnote Vášho domova, dokonca oveľa viac ako tradičná zimná záhrada, a aj preto je výhodnou finančnou investíciou.

 

 

 

 Ak by ste chceli vynoviť Vašu zimnú záhradu, tak si zvoľte Loggiu!

Predtým/Potom

 

Vysoká hodnota, prekrásny pohľad. S Loggia Prestige výber je plne na Vás!

Tak pompézny interiér za dostupnejšiu cenu už nenájdete. Ponúkame Vám sériu rôznych dizajnových riešení, s ktorými máte možnosť vylepšiť vzhľad Vašej zimnej záhrady a znížiť únik tepla.
Loggia Prestige zahŕňa tenké Loggia stĺpy, izolačnú krytinovú dosku Prestige a LiveinLight so všetkými tromi hlavnými oblasťami tepelnej straty, ktoré zútulnia Vašu zimnú záhradu. Vďaka nej budú izby v lete chladnejšie a v zime zase oveľa teplejšie, v porovnaní s priemernou zimnou záhradou znižuje účet za kúrenie až o 30%.
LiveinLight ponúka nový rozsah dizajnu vnútorného osvetlenia pre rozšírenie budovy. To všetko spolu s možnosťou dolného osvetlenia izolačnej krytinovej dosky premení rozšírenie Vášho domu na vábne a priateľské miesto aj počas večera.

5-horz
Z vonku je Loggia Prestige prekrásnym miestom, ktoré pridá na kráse každému domova. Stĺpy Loggia s rímsami Prestige (viď: 2. obrázok, 5. strana) pridajú rozšíreniu prekrásny vzhľad, pričom zároveň vyzdvihujú ako jej starú, tak aj novú charakteristiku.
91. Farba
Môžete si vybrať z pestrej farebnej palety Loggie, môžete sa rozhodnúť pre klasickú bielu farbu, prirodzene zelenú, čistú krémovú alebo mestskú sivú a prispôsobiť sa už existujúcim schémam alebo vytvoriť s nimi kontrast.
2. Rebrované
Vyberte si elegantnú krytinu alebo ak túžite po väčšej výzdobe a sofistikovanejšom výsledku uprednostnite rebrovanú, či vrúbkovanú.
3. Stĺpy
V závislosti od toho, aký vzhľad si vyberiete môžu byť stĺpy v celkovej dĺžke alebo môžu byť osadené aj na nízkych stenách, medzi rámami, či vedľa otvorov dverí. Rozhodnutie je len na Vás!
4. LivinRoom
Ak prechádzate z Prestige izolačnej krytinovej dosky na LivinRoom, významne tiež zlepšíte tepelnú účinnosť Vašej Loggie a vďaka kombinácii svetiel zimnej záhrady a výhľadu na nebo so stenami a stropom rozšírenia úplne zmeníte vnútorný dizajn a atmosféru.

 

Loggia Prestige – vysoká hodnota, prekrásny pohľad

Možnosti výberu medzi viacerými typmi dverí a okien,
medzi stenami s nízkym obvodom alebo elegantným zasklením v celkovej výške  – s Loggia Prestige je výber vo Vašich rukách.

11

Profesionálne návrhy

telikert-rendszer-angol-2_th

Strešný systém Ultraframe Classic je navrhovaný a realizovaný s najmodernejšou počítačovou technológiou, vyvinutý a vytvorený je kreatívnym a mladým kolektívom návrhárov.

Inžinieri firmy Ultraframe v každej etape vývoja pozorne testovali produkt pred tým, ako ho dali testovať nezávislému britskému skúšobnému ústavu kvality (BBA). Osvedčenie BBA garantuje, že zimná záhrada kúpená od nás vyhovuje najvyšším kritériám kvality, potvrdená akreditáciou BBA. Veľa podobných anglických produktov predáva konkurencia bez akreditácií alebo osvedčení.

Základom výskumu a rozvoja sú neustále vylepšovania, obnovovania. Medzi výrobcami zimných záhrad je popredným lídrom firma Ultraframe, jej “prioritou” je vetrací strešný systém. Nevýhodou iných zimných záhrad je ich hermetické uzavretie, pri ktorom sa tvorí vo vnútri zimnej záhrady pleseň, vzniká veľká vlhkosť a zimná záhrada sa takto iba znehodnocuje. Toto je ten veľký rozdiel oproti zimným záhradám, v ktorých je zabudovaný vetrací systém.

Zimné záhrady vyrobené spoločnosťou Ultraframe Ltd. Vám zaručujú funkčnosť do 60% relatívnej vlhkosti a dajú sa využívať ako celoročne obývateľné. Zabudované vetracie otvory sú nad úrovňou hlavy a počas používania zimnej záhrady nepociťujete žiaden prievan. Okrem toho má firma Ultraframe plno estetických noviniek…

Technológia Conservaflash nám dáva odpoveď na to, ako sa dá efektívne zrýchliť montáž zimnej záhrady tak, aby celkový dojem bol vynikajúci.
Dekoratívne prvky Ultraselect firmy Ultraframe sú jasným príkladom toho, ako sa navyšuje hodnota zimnej záhrady ich používaním pre obojstrannú spokojnosť, či už zákazníka alebo predajcov.

Neporaziteľné výhody

telikert-rendszer-angol-3_th

Strešná konštrukcia Ultraframe Classic je od jej začiatku uvedenia na trh najvyhľadávanejšou strešnou konštrukciou. Predajcovia, ktorí sú momentálne na trhu, jednoznačne uprednostňujú strešnú konštrukciu Classic.

Tento strešný systém spĺňa všetky kritériá, preto nový majitelia zimnej záhrady si môžu byť istý, že výsledkom bude presne taká zimná záhrada, akú si vysnívali, nesúvisiac od akýchkoľvek vlastností domu, ku ktorému bude zimná záhrada pristavaná. V okruhu pracovníkov, ktorí montujú zimné záhrady, sa strešný systém Classic jednoznačne pýši prvenstvom, nakoľko absolútne nespadá do kategórie reklamácií. Ak by sa aj nejaká tá reklamácia vyskytla, prvoradý je promptný a okamžitý prístup k jej odstráneniu.

Predtým, než sa majitelia rodinných domov rozhodnú pre realizáciu zimnej záhrady, informujú sa na internete, výstavách a v rôznych časopisoch. Až následne po preštudovaní všetkých dostupných informácií sa rozhodnú pre strešný systém Classic, ktorý im poskytne kvalitu a bezpečnosť.

Classic je tým najlepším možným výberom pre zákazníkov, ktorí uprednostňujú výrobky vyhovujúce vysokým kvalitatívnym a estetickým požiadavkám.

Skúsenosti predajcov

 

“Strešný systém Ultraframe Classic mi dáva pocit istoty v podnikaní, flexibilitu, má nespočetný výber dizajnových doplnkov. Classic je silný produkt, ktorý ponúka široké spektrum príslušenstva.”

“Náš obchodný team a montážnici veľmi dobre poznajú systém Classic a veria mu. Systém im ponúka bezpečnosť, nakoľko sa jedná o systém ponúkajúci vysokú technickú prispôsobilosť!”

“Značka Ultraframe je dôležitá pre našich zákazníkov. Systém zimnej záhrady Classic nám ponúka flexibilitu aj v tých najnáročnejších stavebných miestach, nakoľko skúsenosť a dobré technické zázemie sú nám vždy oporou.”

“Meno Ultraframe je dobre známe na trhu zimných záhrad, nakoľko to bola prvá firma, ktorá začala vyrábať strešné konštrukcie, preto je jej dostupnosť ľahká. Cena je dobrá, od firmy Ultraframe máme vo všetkom pozitívnu podporu.”

“Classic je ešte stále najlepším strešným systémom medzi inými konkurenčnými strechami. Ponúka vynikajúce zabudované vetranie, ktoré iné strechy nemajú. Majú najkrajšie estetické realizácie, na ktoré sú patrične hrdý. Ďalej majú najlepší servis.”

“Classic ponúka široké spektrum možností a poskytuje vynikajúce vetranie. Strecha je otestovaná a ešte stále ponúka množstvo noviniek v oblasti rozvoja.”